Post Image
491

Nur Yerlitaş hayatını kaybetti

Cenk Eren uzun süredir beyin kanseri tedavisi gören Ünlü modacı Nur Yerlitaş’ın vefat ettiğini duyurdu.

Cenk Eren tv100’e yaptığı açıklama “Ah canım Nur, çok üzgünüm. Bu sabah evinde vefat etmiş. Zaten uzun süredir hastaydı.” dedi.

Yerlitaş, geçtiğimiz yıl beyin ameliyatı olmuş ve zor günler geçirmişti.

Yerlitaş’ın vefat haberi sanat dünyasında büyük şok etkisi yarattı. Seda Sayan, “Yıllarım, dostum, sırdaşım yol arkadaşım, uğur böceğim, akıl hocam kılavuzum ismin gibi nurlar içinde uyu inşallah. Başımız sağolsun” mesajını yazdı.

Nur Yerlitaş kimdir? Nur Yerlitaş neden vefat etti? Nur Yerlitaş’ın hastalığı nedir?

11 Aralık 1960 yılında İstanbul’un Vefa semtinde dünyaya gelen Nur Yerlitaş, uzun süredir beyin kanseri tedavi görüyordu. Ünlü modacı Nur Yerlitaş’ın bu sabah evinde hayatını kaybettiği açıklandı.

Nur Yerlitaş’ın annesinin adı Saadet Yerlitaş’dır. Benan adında bir kız kardeşi vardır. Dobralığı ile bilinen Nur Yerlitaş, sanat camiasında birçok ünlünün kıyafetlerini tasarladı. Kendisini “dikişçi” ve “kostüm tasarımcısı” olarak tarif eden Nur Yerlitaş, Bilindik ifadesiyle “modacı” olarak anılmak istemediğini her fırsatta dile getirmişti.

Nur Yerlitaş’ın hayatı

Nur Yerlitaş, 80’li yıllarda Paris’ten, Milano’dan valiz içinde getirdiği kıyafetleri satarak modacılığa başlamış. İtalya’nın Milano kentinde de yüksek tavanlı minik bir dairesi var. Mutfağında iki buzdolabı var. Birinde meyveler, içecekler, diğerinde pasta tipi yiyecekler bulunuyor.

Nur Yerlitaş’ın evinde iki yardımcısı var, banyoda hamam usulü yıkanıyor. Her sabah yardımcıları tarafından taslarla, keselerle yıkanıyor. Derin Mermerci’ye de Bülent Ersoy’a da elbise dikiyor. Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Sibel Can, Petek Dinçöz ve Seda Sayan’ın sahne kostümlerini hep Nur Yerlitaş diker.

Nur Yerlitaş, 2007 yılında Show TV’de Şebnem Dönmez’in sunuculuğunu yaptığı “Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. 2010 yılında Show TV’de yayına giren “Yemekteyiz” adlı yarışmada Nur Yerlitaş, Barbaros Şansal, şarkıcı Cenk Eren, gazeteci yazar Ece Vahapoğlu ve eski Avrupa güzelimiz Neşe Erberk ile yarıştı. İlk gün Nur Yerlitaş’ın evsahipliği yaptığı Yemekteyiz’e Seda Sayan da konuk olarak katıldı.

2011 yılında Show TV’de yayınlanan “Bugün Ne Giysem” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Diğer jüri üyeleri ise Moda Tasarımcısı İvana Sert, Hakan Akkaya ve koreograf Uğurkan Erez oldu. Nur Yerlitaş, 2011 yılında Demet Akalın’ın ‘Türkan’ klibinde Türkan Şoray’ı canlandırdı. Klipte birçok ünlünün yanı sıra İzzet Çapa’da rol aldı. Bugüne kadar hiç evlenmemiş olan Nur Yerlitaş halen bekardır.

Nur Yerlitaş, 2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

2015 yılı ocak ayında Tv8 kanalında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu yaptığı 2.sezon “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında Uğurkan Erez, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

31 Ağustos 2015 tarihinde Tv8 ekranlarında başlayan ve 25 Aralık 2015 tarihinde biten İşte Benim Stilim All Star yarışmasının finalinin ardından Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu jüri görevinden ayrıldı.

1 ocak 2016 tarihinde, Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu’nun olmadığı yenisi başlayan İşte Benim Stilim yarışmasında jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez oldu.

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına Neslihan Yargıcı’nın jüri olarak katıldığı program 5 Şubat 2016 gecesi yapılan final gecesi ile son buldu.

8 Şubat 2016 tarihinde yeni yarışmacılarla yeniden başlayan İşte Benim Stilim yarışmasında jüri kadrosunda Neslihan Yargıcı’nın yerine yeniden Nur Yerlitaş getirilmişti.

Uzun süredir beyin tümörü nedeniyle tedavi gören Nur Yerlitaş bu sabah (27.04.2020 Pazartesi) yaşamını yitirdi.

KAYNAK

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın