Post Image
581

Anında Findeks Kredi Notu Öğrenme İşlemi

Kredi puanı öğrenmek isteyenler buraya. Kredi notunuz 9 bankanın ortaklığı ile 11 Nisan 1995’de kurulan Findeks doğrultusundan oluşturulur ve her kişinin banka hareketleri tarafında kendisine özel bir notu bulunur.  Bu skor, kredi raporlarınızın sayısal olarak ifade edilmesidir. Borç verecek olan bankalar, bu kredi skorundan faydalanarak potansiyel riskleri azaltmayı hedeflerler. Bu skor yalnızca bankalarla sınırlı olmayıp, sigorta şirketleri gibi şirketlerinde uyguladığı bir sistemdir. Kredi notunuz riskli Aralıkta yer alıyorsa hiçbir banka size kredi vermek istemeyecektir. Bu Aralıklar alçakta belirtilmiştir:

 • 1.Aralık: 1-699
 • 2.Aralık: 700-1099
 • 3.Aralık: 1100-1499
 • 4.Aralık: 1500-1699
 • 5.Aralık: 1700-1900

1.Aralıkta bulunanlar en riskli takımdadır.

2.Aralıkta bulunanlar orta riskli takımdadır.

3.Aralıkta bulunanlar az riskli takımdadır.

4.Aralıkta bulunanlar iyi takımdadır.

5.Aralıkta bulunanlar çok iyi takımdadır.

Riskli takımda yer alan kredi notuna sahip müşterilerin kredi çekme olsılığı düşüktür.

Gelelim kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim sorusunun cevabına. Bu bozukluğun cevabını değişik kaynaklardan giderebilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Size tavsiyemiz evvelce ücret ödeyip ödemeyeceğinize karar vermeniz. Eğer ücret ödemek istemiyorsanız, ücretsiz kredi notu sorgulama prosedürü yapmalısınız. Bunun amacıyla iki seçeneğiniz var. Birincisi durumu hazırda müşterisi bulunduğunuz bankanın sitesini kullanarak öğrenmek, ikincisi ise size yakın rastgele bir bankayı ziyaret etmek. Eğer ücret ödememek gibi bir tercihiniz yoksa, daha çok seçeneğiniz var.

Ziraat Bankası ile Kredi Sorgulama

Peki, Ziraat Bankası kredi notu nasıl öğrenilir? Ziraat Bankası’nın internet adresine geldikten sonra, risk sorgulama>hemen sorgula sekmelerine sırayla tıklayarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası vasıtası ile Findeks’in kredi ile temaslı başka araçlarından faydalanmanız da olası.

Yapı Kredi Bankası ile Kredi Sorgulama

YapıKredi Bankası’nın internet adresine geldikten sonra, anasayfa>müracaat merkezi>bireysel lüzumsinim kredisi>kredi müracaatı sorgulama sekmelerine sırayla tıklayarak, kredi notu sorgulama ekranından notunuzu öğrenebilir, müracaat sonucunuza da aynı ekrandan erişebilirsiniz.

İnternet sitesinde süre kayıp etmek istemiyorsanız aynı prosedürü cep telefonunuzdan da yapabilirsiniz. TC kimlik numaranızı göndererek öğrenmeniz olası. TC ile kredi notu sorgulama genelde aniden çok kredi notu öğrenebilme üstünlüğü sağladığından tercih edilir. Bu yönden genelde ticari müşteriler doğrultusundan tercih edilir. Yalnızca TC kimlik numarası girilerek kredi notu öğrenmeyi basitleştirmek amacıyla bankalar paketler sunar. Bu paketler olmasa, sorgulamak dilediğiniz amacıyla her TC kimlik numarası amacıyla bir ücret ödemeniz lüzumirdi ancak paketler size sabit fiyatlar sunar.  Böylece daha ideal fiyata sorgulama yapmış olursunuz. Findeks’in değişik sorgulama tipleri amacıyla ticari müşterilerine sunmuş bulunduğu paket  fiyatlar alçakta belirtilmiştir:

VİDEO : https://www.youtube.com/watch?v=2Lu6-3fla4Y

Karekodlu çek raporu paketleri:

 • Yılda 10 karekodlu çek raporu alabilmek istiyorsanız aylık 6 TL+KDV,
 • Yılda 50 karekodlu çek raporu alabilmek istiyorsanız aylık 30 TL+KDV,
 • Yılda 250 karekodlu çek raporu alabilmek istiyorsanız aylık 150 TL+KDV,
 • Yılda 1000 karekodlu çek raporu alabilmek istiyorsanız aylık 600 TL+KDV olarak hesaplanmıştır.

Çek raporu paketleri:

 • Yılda 50 çek raporu alabilmek istiyorsanız (50 endeksli çek raporu, 1 notlu risk raporu, 1 endeksli çek raporu) aylık 200 TL+KDV,
 • Yılda 250 çek raporu alabilmek istiyorsanız (250 endeksli çek raporu, 12 notlu risk raporu, 12 endeksli çek raporu) aylık 450 TL+KDV, olarak hesaplanmıştır.

Teminat mektubu hal sorgulama paketleri:

 • Yılda 100 teminat mektubu hal sorgulama, aylık 275 TL+KDV,
 • Yılda 500 teminat mektubu hal sorgulama, aylık 1.100 TL+KDV,
 • Yılda 1.000 teminat mektubu hal sorgulama, aylık 1.650 TL+KDV olarak hesaplanmıştır.

Neden Kredi Notumu Öğrenmeliyim?

Kredi notunu öğrenme bir çok vatandaş amacıyla ehemmiyet taşır. Çünkü kredi notu tüm bankaların baktığı mühim bir referans notudur. Kredi notuna yalnızca bankalar bakmaz, aynı sürete reel sektör kuruluşları, başka finansal kurumlar da bakar. Kredi notunu bilen bir kişi, kredi notunu yönetebilir. Birey şayet kredi notu düşükse, kredi notunu yükseltmesi lüzumliliğini bilir ve buna göre hareket eder. Eğer kişinin kredi notu olmasını istediği dşayetde ise, kredi notunu korumaya devam eder. Bireylerin kredi notunun düşük bulunduğunu öğrenmeleri halunda bankalara kredi amacıyla müracaat yapmamaları önerilir. Çünkü bu şekilde oluşturulan müracaatlar banka doğrultusundan reddedilecektir. Hem de devamlı olan bankadan kredi kartı ya da kredi talep etmek, kredi notunun düşmesine namacıyla olacaktır.

E devlet Girişi ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

E devlet girişi ile kredi notunun öğrenilmesi amacıyla ilk olarak sisteme TC kimlik no ve daha evvelce belirlemiş oldukları şifre ile giriş yapmaları lüzumir. Kimlik doğruluğunu sağlama prosedürünü başarı ile geride bıraktığımız kişiler, risk merkezi raporu müracaatı hizmetine tıklamalılar. Buradan kredi limit ve borç verilerini seçtikten sonra, son olarak çek verileri kısmına gelin. Bu sayede notunuzu öğrenebilirsiniz. İlgili talep, ilk olarak Türkiye Bankalar Birliği’ne iletilir. Buradan gelen taleplere göre, ortalama 1 2 saat içersinde kredi notu bilgi kapasitesi bireylerin eline ulaşır. Rapor şahıslara SMS yolu ile gönderilecektir.

Akbank ile Findeks Kredi Notunuzu Cepten Öğrenebilirsiniz

Akbank ile Findks kredi notunun cepten öğrenilmesi olasıdür. Kredi notu öğrenme prosedürü vasıtası ile ne kadar kredi çekebileceğinizi öğrenmiş olursunuz. Hem de aynı sayfa üzerinden kredi çekmek amacıyla müracaat yapabilirsiniz. Kredi notu öğrenmenin süratli yolu Akbank Mobildir. Notunuzun ne bulunduğunu bilmek dilerseniz Akbank Mobil’e giriş yaptıktan sonra müracaatlar kısmına gelin. Daha sona risk raporu sekmesine tıklayın. Buradan müracaatnuz sisteme iletilecektir. Geçmiş kredi ve kredi kartı bulgularınız bir araya getirilerek 0 ile 1400 arasında bir dşayete sahip olursunuz. Kredi notunuzun artması amacıyla ödemelerinizi gününde yapmanız ve geciktirmemeniz lüzummektedir.

MUTLAKA GÖZ AT :  Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Turkcell ile Kredi Notunuzun Kaç Olduğunu Anında Öğrenebilirsiniz

Turkcell ile kredi notunun kaç bulunduğunu öğrenmek hem sürati hem de çok basit! Turkcell kredi notu öğrenme servisi amacıyla prosedür başına 12 TL ödersiniz. İşleme abonelik yoktur. Bu amaçla iptal söz hususu değildir. Bu servis vasıtası ile kredi notunuz SMS ile cebinize gönderilir. Turkcell’in tanıttığı bu hizmet vasıtası ile finansal geleceğinizi yönetmeniz olası olur. Finansal karnenizi yönetebileceğinizden, kredi kullanmanız daha basit olur, bankalardan red yemezsiniz.

QNB Finansbank ile Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

QNB Finansbank ile kredi notunu öğrenmek istemez misiniz? Notunuzu öğrenmek amacıyla bir yere gitmenize, sıra beklemenize, zaman öldürmenize lüzum yok. Tek yapmanız lüzumen şey telefonunuzun mesaj kısmına geldikten sonra, büyük harfler ile KR yazmak. Sonrasında QNB Finansbank kredi kartınızın numarasının son 4 hanesini girin. Boşluk bıraktıktan sonra mesajınızı 2273’e gönderin. QNB Finansbank vasıtası ile cep telefonunuza bir iki dakika içersinde kredi notu bilginiz gönderilecektir. Kredi notunuz dilediğiniz gibi olursa, bankalardan kredi kartı ya da kredi alabilmek amacıyla müracaatnuzu yapabilirsiniz. Bankalar sizden kredi notunuz yüksek bulunduğu gibi ek gelir, kefil, teminat ya da ipotek istemeyecektir. Eğer kredi notunuz düşük olursa, bankalar size yüksek olasılıkla kredi vermek istemez. Bazı bankalar kredi verseler de, bankaların şartlarını yerine getirmeniz lüzumir. Düşük kredi notuna sahip olan şahıslara kredi veren bankalar, müşterilerden kefil ya da teminat ister.

Bir evvelceki yazımız olan Kredi Notu Sorgulama 2020 (ÜCRETSİZ) başlıklı makalemizde Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı? ve SMS Yardımıyla Kredi Öğrenme ile ilgili bulgular verilmektedir.

Bir cevap yazın